gtk+ master - en to be translation catalogue (711 entries)

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
be: Немагчыма пераўтварыць "%s" у значэнне тыпу "%s" для атрыбута "%s"

en: "%s" is not a valid attribute name
be: "%s" не з'яўляецца магчымай назвай атрыбута

en: "%s" is not a valid attribute type
be: "%s" не з'яўляецца магчымым тыпам атрыбута

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
be: "%s" не з'яўляецца магчымым значэннем атрыбута "%s"

en: %1$s on %2$s
be: %1$s на %2$s

en: %s cannot quit at this time:
    
    %s
be: %s не можа зараз скончыць працу:
    
    %s

en: %s job #%d
be: %s: заданне №%d

en: %s: error launching application: %s
be: %s: памылка запуску праграмы: %s

en: %s: missing application name
be: %s: адсутнічае назва праграмы

en: %s: no such application %s
be: %s: праграма %s адсутнічае

en: (None)
be: (Без назвы)

en: <%s> element has invalid ID "%s"
be: Складнік <%s> мае хібны ідэнтыфікатар "%s"

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
be: Складнік <%s> не мае ні аднаго з атрыбутаў "name" і "id"

en: A <%s> element has already been specified
be: Элемент <%s> ужо быў вызначаны

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
be: Элемент <text> не можа быць змешчаны перад элементам <tags>

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
be: Файл "%s" ужо існуе. Ці хочаце яго замяніць?

en: APPLICATION [URI...] - launch an APPLICATION with URI.
be: ПРАГРАМА [URI...] - запуск URI у ПРАГРАМЕ.

en: A_t:
be: _А:

en: About %s
be: %s: звесткі аб праграме

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
be: Выключана

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
be: Няправільна

en: Add Cover Page
be: Даданне вокладкі

en: Add the current folder to the bookmarks
be: Дадаць адкрытую папку да закладак

en: Add the folder '%s' to the bookmarks
be: Дадаць папку "%s" да закладак

en: Add the selected folder to the Bookmarks
be: Дадаць вылучаную папку да закладак

en: Add the selected folders to the bookmarks
be: Дадаць вылучаныя папкі да закладак

en: Adjusts the volume
be: Падстройвае гучнасць

en: Advanced
be: Адмысловае

en: After
be: Задняя вокладка

en: All sheets
be: Усе аркушы

en: Amharic (EZ+)
be: Амхарскае пісьмо (EZ+)

en: Amount of blue light in the color.
be: Сіні складнік колеру.

en: Amount of green light in the color.
be: Зялёны складнік колеру.

en: Amount of red light in the color.
be: Чырвоны складнік колеру.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
be: Напатканы ананімны тэг, але нельга ствараць тэгі.

en: Any Printer
be: Любы прынтар

en: Application
be: Праграма

en: Artwork by
be: Аздабленне

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
be: У гэтым кантэксце атрыбут "%s" з'яўляецца хібным для элемента <%s>

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
be: Элемент <%2$s> мае прадубляваны атрыбут "%1$s"

en: Authentication
be: Праверка тоеснасці

en: Authentication is required on %s
be: Трэба засведчыць сваю тоеснасць для "%s".

en: Authentication is required to get a file from %s
be: Каб атрымаць файл з "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to get attributes of a job
be: Каб атрымаць атрыбуты задання, трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to get attributes of a printer
be: Каб атрымаць атрыбуты прынтара, трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to get attributes of job '%s'
be: Каб атрымаць атрыбуты задання "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
be: Каб атрымаць атрыбуты прынтара "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to get default printer of %s
be: Каб атрымаць прадвызначаны прынтар для "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to get printers from %s
be: Каб атрымаць спіс прынтараў з "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to print a document on %s
be: Каб надрукаваць дакумент на прынтары "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to print document '%s'
be: Каб надрукаваць дакумент "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to print document '%s' on printer %s
be: Каб надрукаваць дакумент "%s" на прынтары "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to print this document
be: Каб надрукаваць гэты дакумент, трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Authentication is required to print this document on printer %s
be: Каб надрукаваць гэты дакумент на прынтары "%s", трэба засведчыць сваю тоеснасць.

en: Auto Select
be: Аўтаматычна

en: Be_fore:
be: П_ерад:

en: Before
be: Пярэдняя вокладка

en: Billing Info
be: Білінг

en: Bookmark '%s' cannot be removed
be: Не ўдалося выдаліць закладку "%s"

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
be: Для элемента <%s> былі знойдзеныя атрыбуты: і "id", і "name"

en: Bottom to top
be: Знізу ўверх

en: Bottom to top, left to right
be: Знізу ўверх, злева ўправа

en: Bottom to top, right to left
be: Знізу ўверх, справа ўлева

en: Bourne Again Shell
be: Абалонка bash

en: Bourne Shell
be: Абалонка sh

en: Brightness of the color.
be: Яркасць колеру.

en: CLASS
be: КЛАС

en: COLORS
be: КОЛЕРАЎ

en: C_ollate
be: _Упарадкаваць

en: C_ontinue
be: _Далей

en: C_redits
be: _Падзякі

en: C_urrent Page
be: Дз_ейная старонка

en: Cache file created successfully.
be: Кэш-файл паспяхова створаны.

en: Cannot change to folder because it is not local
be: Не ўдалося перайсці ў папку, бо яна аддалена

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
be: Не ўдалося стварыць файл у %s, бо гэта не папка

en: Cannot end process with PID %d: %s
be: Не ўдалося скончыць працэс (PID %d): %s

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
be: Немагчыма забіць працэс (PID %d). Дзеянне не падтрымліваецца.

en: Cannot open display: %s
be: Не ўдалося адкрыць дысплей: %s

en: Caps Lock is on
be: Caps Lock уключаны

en: Cedilla
be: Седыль

en: Classified
be: Утоена

en: Click "Show other applications", for more options, or "Find applications online" to install a new application
be: Пстрыкніце "Паказаць іншыя праграмы", каб убачыць болей магчымасцяў, або "Знайсці праграмы ў сеціве", каб усталяваць новую праграму

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
be: Пстрыкніце ў піпетку, а пасля ў любое месца экрана, каб выбраць адпаведны колер.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
be: Пстрыкніце ў складнік палітры, каб зрабіць яго колер дзейным. Каб змяніць яго, перацягніце сюды ўзор або пстрыкніце правай кнопкай мышы і выберыце "Захаваць колер".

en: Co_nnect
be: _Злучыць

en: Color
be: Колер

en: Color Name
be: Назва колеру

en: Color Plane
be: Каляровая паверхня

en: Color Selection
be: Выбар колеру

en: Color Wheel
be: Кола колераў

en: Color _name:
be: _Назва колеру:

[ctx: Color channel]
en: Alpha
be: Асноўны

[ctx: Color channel]
en: Hue
be: Адценне

[ctx: Color channel]
en: Saturation
be: Насычанасць

[ctx: Color channel]
en: Value
be: Значэнне

en: Color management unavailable
be: Механізм кіравання колерамі недаступны

[ctx: Color name]
en: Aluminum 1
be: Алюмініевы 1

[ctx: Color name]
en: Aluminum 2
be: Алюмініевы 2

[ctx: Color name]
en: Black
be: Чорны

[ctx: Color name]
en: Butter
be: Крэмавы

[ctx: Color name]
en: Chameleon
be: Хамелеон

[ctx: Color name]
en: Chocolate
be: Шакаладны

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 1
be: Цёмны алюмініевы 1

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 2
be: Цёмны алюмініевы 2

[ctx: Color name]
en: Dark Butter
be: Цёмны крэмавы

[ctx: Color name]
en: Dark Chameleon
be: Цёмны хамелеон

[ctx: Color name]
en: Dark Chocolate
be: Цёмны шакаладны

[ctx: Color name]
en: Dark Gray
be: Цёмны шэры

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
be: Цёмны аранжавы

[ctx: Color name]
en: Dark Plum
be: Цёмны слівовы

[ctx: Color name]
en: Dark Scarlet Red
be: Цёмны пунсовы чырвоны

[ctx: Color name]
en: Dark Sky Blue
be: Цёмны нябесна-сіні

[ctx: Color name]
en: Darker Gray
be: Цямнейшы шэры

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 1
be: Светлы алюмініевы 1

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 2
be: Светлы алюмініевы 2

[ctx: Color name]
en: Light Butter
be: Светлы крэмавы

[ctx: Color name]
en: Light Chameleon
be: Светлы хамелеон

[ctx: Color name]
en: Light Chocolate
be: Светлы шакаладны

[ctx: Color name]
en: Light Gray
be: Светлы шэры

[ctx: Color name]
en: Light Orange
be: Светлы аранжавы

[ctx: Color name]
en: Light Plum
be: Светлы слівовы

[ctx: Color name]
en: Light Scarlet Red
be: Светлы пунсовы чырвоны

[ctx: Color name]
en: Light Sky Blue
be: Светлы нябесна-сіні

[ctx: Color name]
en: Lighter Gray
be: Святлейшы шэры

[ctx: Color name]
en: Medium Gray
be: Сярэдне шэры

[ctx: Color name]
en: Orange
be: Аранжавы

[ctx: Color name]
en: Plum
be: Слівовы

[ctx: Color name]
en: Scarlet Red
be: Пунсовы чырвоны

[ctx: Color name]
en: Sky Blue
be: Нябесна-сіні

[ctx: Color name]
en: Very Dark Gray
be: Вельмі цёмны шэры

[ctx: Color name]
en: Very Light Gray
be: Вельмі светлы шэры

[ctx: Color name]
en: White
be: Белы

en: Color: %s
be: Колер: %s

en: Command Line
be: Загадны радок

en: Confidential
be: Канфідэнцыйна

en: Connect As
be: Далучыць як

en: Convert to PS level 1
be: Пераўтварыць у PS-1

en: Convert to PS level 2
be: Пераўтварыць у PS-2

en: Copie_s:
be: _Копіі:

en: Copies
be: Копіі

en: Copy URL
be: Скапіраваць URL-адрас

en: Copy _Link Address
be: Скапіраваць _адрас спасылкі

en: Copy _Location
be: _Скапіраваць размяшчэнне

en: Could not add a bookmark
be: Не ўдалося дадаць закладку

en: Could not clear list
be: Не ўдалося ачысціць спіс

en: Could not find '%s'
be: Не ўдалося адшукаць "%s"

en: Could not find application
be: Не ўдалося адшукаць праграму

en: Could not mount %s
be: Не ўдалося прымацаваць %s

en: Could not read the contents of %s
be: Не ўдалося прачытаць змест папкі "%s"

en: Could not read the contents of the folder
be: Не ўдалося прачытаць змест гэтай папкі

en: Could not remove bookmark
be: Не ўдалося выдаліць закладку

en: Could not remove item
be: Не ўдалося выдаліць элемент

en: Could not rename %s back to %s: %s.
be: Не ўдалося пераназваць "%s" назад у "%s": %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
be: Не ўдалося пераназваць "%s" у "%s": %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
be: Не ўдалося пераназваць "%s" у "%s": %s, таму выдаляем %s.

en: Could not retrieve information about the file
be: Не ўдалося атрымаць звесткі пра гэты файл

en: Could not run application
be: Не ўдалося запусціць праграму

en: Could not select file
be: Не ўдалося выбраць файл

en: Could not send the search request
be: Не ўдалося паслаць запыт на пошук

en: Could not show link
be: Не ўдалося паказаць спасылку

en: Could not start the search process
be: Не ўдалося распачаць пошук

en: Create Fo_lder
be: Стварыць _папку

en: Create custom color
be: Стварыць уласны колер

en: Create in _folder:
be: Стварыць у _папцы:

en: Created by
be: Аўтарства

en: Custom
be: Уласны

en: Custom %sx%s
be: Уласны памер %sx%s

en: Custom Size %d
be: Уласны памер %d

en: Custom color %d: %s
be: Уласны колер %d: %s

en: Custom size
be: Уласны памер

en: Cyrillic (Transliterated)
be: Кірылічнае пісьмо (трансліт)

en: DISPLAY
be: ДЫСПЛЕЙ

en: Decreases the volume
be: Змяншае гучнасць

en: Default Application
be: Прадвызначаная праграма

en: Desktop
be: Стол

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
be: Дыялог заблакіраваны.
    Пстрыкніце сюды, каб учыніць змены.

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
be: Дыялог разблакіраваны.
    Пстрыкніце сюды, каб забараніць змены.

en: Do use the Wintab API [default]
be: Ужыць Wintab API (прадвызначана)

en: Documented by
be: Дакументацыя

en: Domain:
be: Дамен:

en: Don't batch GDI requests
be: Не пакетаваць разам GDI-запыты

en: Don't check for the existence of index.theme
be: Не зважаць на наяўнасць файла "index.theme"

en: Don't include image data in the cache
be: Не ўключаць даных выявы ў кэш

en: Don't use the Wintab API for tablet support
be: Не ўжываць Wintab API для падтрымкі планшэтных камп'ютараў

en: Down Path
be: Глыбей

en: Duplicate object ID '%s' on line %d (previously on line %d)
be: Паўторны ідэнтыфікатар аб'екта "%s" у радку %d (ужо быў у радку %d)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
be: Элемент <%s> забаронены ніжэй за <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
be: Элемент <%s> забаронены на верхнім узроўні

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
be: Элемент <%s> унутры <%s> забаронены

en: Embed GhostScript fonts only
be: Укараняць толькі шрыфты GhostScript

en: Empty
be: Пуста

en: Error creating print preview
be: Не ўдалося стварыць акенца перадагляду для выдруку

en: Error from StartDoc
be: Памылка з StartDoc

en: Error launching preview
be: Не ўдалося запусціць перадагляд

en: Error parsing commandline options: %s
be: Не ўдалося разабраць опцыі загаднага радка: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
be: Не ўдалося разабраць опцыю --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
be: Не ўдалося разабраць опцыю --gdk-no-debug

en: Even sheets
be: Цотныя аркушы

en: FLAGS
be: СЦЯЖКІ

en: Failed to load icon
be: Не ўдалося загрузіць значок

en: Failed to look for applications online
be: Не ўдалося здзейсніць пошук праграм у сеціве

en: Failed to open file %s : %s
be: Не ўдалося адкрыць файл "%s": %s

en: Failed to rewrite header
be: Не ўдалося перазапісаць загаловак

en: Failed to write cache file: %s
be: Не ўдалося запісаць кэш-файл: %s

en: Failed to write folder index
be: Не ўдалося запісаць індэкс папкі

en: Failed to write hash table
be: Не ўдалося запісаць хэш-табліцу

en: Failed to write header
be: Не ўдалося запісаць загаловак

en: File
be: Файл

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: File System Root
be: Корань файлавай сістэмы

en: File not found: %s
be: Файл не знойдзены: %s

en: Files
be: Файлы

en: Finishing
be: Аздабленне

en: Font
be: Шрыфт

en: Font Family
be: Гарнітура

en: Font Selection
be: Выбар шрыфту

en: For portable documents
be: Для пераносных дакументаў

en: Forget association
be: Забудзь повязь з праграмай

en: Forget password _immediately
be: Адразу за_быць пароль

en: Full Volume
be: Поўная гучнасць

en: GDK debugging flags to set
be: Патрэбныя адладачныя сцяжкі GDK

en: GDK debugging flags to unset
be: Непатрэбныя адладачныя сцяжкі GDK

en: GTK+ Options
be: GTK+ опцыі

en: GTK+ debugging flags to set
be: Патрэбныя адладачныя сцяжкі GTK+

en: GTK+ debugging flags to unset
be: Непатрэбныя адладачныя сцяжкі GTK+

en: General
be: Агульнае

en: Getting printer information failed
be: Не ўдалося атрымаць звесткі пра прынтар

en: Getting printer information...
be: Атрыманне звестак пра прынтар...

en: GhostScript pre-filtering
be: Папярэдняя GhostScript-фільтрацыя

en: Go _Back
be: _Назад

en: High
be: Высокі

en: Hold the job until it is explicitly released
be: Устрымаць заданне да яўнага паслання на друк

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Icon '%s' not present in theme
be: Значка "%s" няма ў матыве аздаблення

en: Image Quality
be: Якасць выявы

en: Increases the volume
be: Павялічвае гучнасць

en: Input _Methods
be: _Спосабы ўводу

en: Intensity of the color.
be: Насычанасць колеру.

en: Inuktitut (Transliterated)
be: Інуктытут (трансліт)

en: Invalid URI
be: Хібны URI-адрас

en: Invalid argument to CreateDC
be: Хібны аргумент для CreateDC

en: Invalid argument to PrintDlgEx
be: Хібны аргумент для PrintDlgEx

en: Invalid file name
be: Хібная назва файла

en: Invalid handle to PrintDlgEx
be: Хібны аб'ект-дзяржак для PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
be: Хібны паказальнік для PrintDlgEx

en: Invalid root element: '%s'
be: Хібны каранёвы элемент: "%s"

en: Invalid type function on line %d: '%s'
be: Функцыя памылковага тыпу ў радку %d: "%s"

en: Job
be: Заданне

en: Job Details
be: Падрабязнасці аб заданні

en: Job Priority
be: Важнасць задання

en: LRE Left-to-right _embedding
be: LRE: ур_ывак, пісаны злева ўправа

en: LRM _Left-to-right mark
be: LRM: пісьмо з_лева ўправа

en: LRO Left-to-right _override
be: LRO: _змена кірунку пісьма (злева ўправа)

en: Landscape
be: Пейзаж

en: Launch specified application by its desktop file info
    optionally passing list of URIs as arguments.
be: Запуск пэўнай праграмы з дапамогай адпаведнага desktop-файла,
    з падтрымкай перадачы спіса URI-адрасоў у якасці аргументаў.

en: Layout
be: Размяшчэнне

en: Left to right
be: Злева ўправа

en: Left to right, bottom to top
be: Злева ўправа, знізу ўверх

en: Left to right, top to bottom
be: Злева ўправа, зверху ўніз

en: License
be: Ліцэнзія

en: Load additional GTK+ modules
be: Загрузіць дадатковыя GTK+ модулі

en: Location
be: Мясціна

en: Lock
be: Заблакіраваць

en: Long Edge (Standard)
be: Доўгі край (звычайна)

en: Low
be: Нізкі

en: MODULES
be: МОДУЛІ

en: Make all warnings fatal
be: Лічыць усе перасцярогі непапраўнымі

en: Manage Custom Sizes
be: Уласныя памеры аркушаў

en: Manage Custom Sizes...
be: Уласныя памеры аркушаў...

en: Margins from Printer...
be: Палі ад прынтара...

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
be: Палі:
     Злева: %s %s
     Справа: %s %s
     Уверсе: %s %s
     Унізе: %s %s

en: Medium
be: Сярэдні

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Modified
be: Зменены

en: Multipress
be: Многанаціскавае пісьмо

en: Muted
be: Абязгучана

en: NAME
be: НАЗВА

en: Name
be: Назва

en: Need user intervention
be: Патрэбны ўдзел карыстальніка

en: New accelerator...
be: Новая хуткая клавіша...

en: No applications available to open "%s"
be: Няма праграм, якія б маглі адкрыць "%s"

en: No applications available to open "%s" files
be: Няма праграм, якія б маглі адкрываць файлы "%s"

en: No deserialize function found for format %s
be: Для фармату "%s" не знойдзена функцыя дэсерыялізацыі

en: No fonts matched your search. You can revise your search and try again.
be: Ні адзін шрыфт не адпавядае крытэрыям пошуку. Праверце іх і паўтарыце спробу.

en: No item for URI '%s' found
be: Складнік меню для URI-адрасу "%s" не знойдзены

en: No items found
be: У меню няма нічога

en: No pre-filtering
be: Без папярэдняга фільтравання

en: No printer found
be: Прынтары не знойдзены

en: No profile available
be: Няма профіляў

en: No recently used resource found with URI `%s'
be: Сярод нядаўна ўжываных рэсурсаў не знойдзена нічога з URI-адрасам "%s"

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
be: Для элемента меню з URI-адрасам "%2$s" не знойдзена зарэгістраванай праграмы з назвай "%1$s"

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
be: Няма файла індэксу матыва аздаблення ў "%s".
    Калі вы сапраўды хочаце стварыць тут кэш значкоў, ужыйце опцыю --ignore-theme-index.

en: No theme index file.
be: Няма файла індэксу матыва аздаблення.

en: None
be: Няма

en: Not a valid icon cache: %s
be: Гэта хібны кэш значкоў: %s

en: Not a valid page setup file
be: Гэта не файл наладкі аркуша

en: Not available
be: Няма

en: Not enough free memory
be: Не стае вольнай памяці

en: Odd sheets
be: Няцотныя аркушы

en: On _hold
be: Па_чакаць

en: One Sided
be: З аднаго боку

en: Op_acity:
be: _Празрыстасць:

en: Open '%s'
be: Адкрыць "%s"

en: Opening %d Item | Opening %d Items
be[0]: Адкрыццё %d элемента
be[1]: Адкрыццё %d элементаў
be[2]: Адкрыццё %d элементаў

en: Opening %s
be: Адкрыццё %s

en: Or_ientation:
be: _Арыентацыя:

en: Other Applications
be: Іншыя праграмы

en: Other application...
be: Іншая праграма...

en: Other...
be: Іншае...

en: Out of paper
be: Не стае аркушаў

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
be: Самы вонкавы элемент тэксту мусіць быць <text_view_markup>, а не <%s>

en: Output Tray
be: Выхадны трэй

en: Output a C header file
be: Вывесці загалоўны файл C

en: Output t_ray:
be: Выхадны _трэй:

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
be: Перазапісаць наяўны кэш, нават калі той свежы

en: PDF _Pop directional formatting
be: PDF: в_яртанне папярэдняга кірунку пісьма

en: Pag_es:
be: _Старонкі:

en: Page %u
be: Старонка %u

en: Page Ordering
be: Парадкаванне старонак

en: Page Setup
be: Наладка аркушаў

en: Page or_dering:
be: _Парадкаванне старонак:

en: Pages
be: Старонкі

en: Pages Per Sheet
be: Старонак на бачыне

en: Pages per Sheet
be: Старонак на бачыне

en: Pages per _sheet:
be: Старонак на _бачыне:

en: Pages per _side:
be: Старонак на _бачыне:

en: Paper
be: Папера

en: Paper Margins
be: Палі аркуша

en: Paper Size
be: Памер аркуша

en: Paper Source
be: Крыніца паперы

en: Paper Type
be: Від паперы

en: Paper _source:
be: _Крыніца паперы:

en: Paper _type:
be: _Від паперы:

en: Password:
be: Пароль:

en: Paused
be: Прыпынена

en: Paused ; Rejecting Jobs
be: Прыпынена; адпрэчванне заданняў

en: Pick a Color
be: Выбар колеру

en: Pick a Font
be: Выбар шрыфту

en: Places
be: Мясціны

en: Please select a folder below
be: Выберыце папку

en: Please type a file name
be: Упішыце назву файла

en: Portrait
be: Партрэт

en: Position on the color wheel.
be: Размяшчэнне на коле колераў.

en: Preparing
be: Падрыхтоўка

en: Preparing %d
be: Падрыхтоўка %d

en: Pri_ority:
be: Пр_ыярытэт:

en: Print
be: Друк

en: Print Document
be: Друк дакумента

en: Print at
be: Надрукаваць

en: Print at time
be: Надрукаваць у пэўны час

en: Print to File
be: Файлавы выдрук

en: Print to LPR
be: LPR-выдрук

en: Print to Test Printer
be: Тэставы выдрук

en: Printer
be: Прынтар

en: Printer '%s' has no toner left.
be: У прынтары "%s" скончыўся тонер.

en: Printer '%s' is currently offline.
be: Прынтар "%s" адлучаны.

en: Printer '%s' is low on at least one marker supply.
be: У прынтары "%s" амаль скончылася фарба аднаго з колераў.

en: Printer '%s' is low on developer.
be: У прынтары "%s" амаль скончыўся праяўляльнік.

en: Printer '%s' is low on paper.
be: У прынтары "%s" амаль скончылася папера.

en: Printer '%s' is low on toner.
be: У прынтары "%s" амаль скончыўся тонер.

en: Printer '%s' is out of at least one marker supply.
be: У прынтары "%s" скончылася фарба прынамсі аднаго з колераў.

en: Printer '%s' is out of developer.
be: У прынтары "%s" скончыўся праяўляльнік.

en: Printer '%s' is out of paper.
be: У прынтары "%s" скончылася папера.

en: Printer Default
be: Прадвызначана для прынтара

en: Printer Profile
be: Профіль прынтара

en: Printer offline
be: Прынтар па-за сеткай

en: Printing %d
be: Друк %d

en: Program class as used by the window manager
be: Клас праграмы для кіраўніка вокнаў

en: Program name as used by the window manager
be: Назва праграмы для кіраўніка вокнаў

en: Provides visual indication of progress
be: Выяўляе працэс выканання пэўнай працы

en: RLE Right-to-left e_mbedding
be: RLE: уры_вак, пісаны злева ўправа

en: RLM _Right-to-left mark
be: RLM: пісьмо с_права ўлева

en: RLO Right-to-left o_verride
be: RLO: з_мена кірунку пісьма (справа ўлева)

en: Range
be: Дыяпазон

en: Recently Used
be: Нядаўнія файлы

en: Recommended Applications
be: Прапанаваныя праграмы

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
be: Чырвоны %d%%, зялёны %d%%, сіні %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
be: Чырвоны %d%%, зялёны %d%%, сіні %d%%, асноўны %d%%

en: Registered U_ser
be: Зарэгістраваны _карыстальнік

en: Rejecting Jobs
be: Адпрэчванне заданняў

en: Related Applications
be: Адпаведныя праграмы

en: Remember _forever
be: Зап_омніць назаўжды

en: Remember password until you _logout
be: Помніць пароль да _выхаду з сеансу

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove the bookmark '%s'
be: Выдаліць закладку "%s"

en: Remove the selected bookmark
be: Выдаліць вылучаную закладку

en: Rename...
be: Пераназваць...

en: Resolution
be: Распазнавальнасць

en: Reverse landscape
be: Перакулены пейзаж

en: Reverse portrait
be: Перакулены партрэт

en: Right to left
be: Справа ўлева

en: Right to left, bottom to top
be: Справа ўлева, знізу ўверх

en: Right to left, top to bottom
be: Справа ўлева, зверху ўніз

en: S_aturation:
be: _Насычанасць:

en: Same as --no-wintab
be: Тое сама, што --no-wintab

en: Save in _folder:
be: Захаваць у _папцы:

en: Sc_ale:
be: _Маштаб:

en: Se_lection
be: _Вылучанае

en: Search
be: Пошук

en: Search font name
be: Пошук назвы шрыфту

en: Search:
be: Шукаць:

en: Secret
be: Сакрэтна

en: Select a Color
be: Абраць колер

en: Select a File
be: Выбар файла

en: Select a filename
be: Выбар назвы файла

en: Select an application for "%s" files
be: Выберыце праграму для файлаў "%s"

en: Select an application to open "%s"
be: Выберыце праграму, каб адкрыць "%s"

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
be: У знадворным коле выберыце патрэбны колер. Пасля з дапамогай унутранага трохвугольніка вызначце цёмнасць колеру.

en: Select which type of documents are shown
be: Выберыце, файлы якога тыпу паказваць

en: Select which types of files are shown
be: Выберыце, якія файлы паказваць

en: Serialized data is malformed
be: Серыялізаваныя даныя пашкоджаныя

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
be: Серыялізаваныя даныя пашкоджаныя. Першай секцыяй не з'яўляецца GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: Short Edge (Flip)
be: Кароткі край (перакулена)

en: Shortcut %s already exists
be: Закладка %s ужо існуе

en: Shortcut %s does not exist
be: Закладкі %s няма

en: Show GTK+ Options
be: Паказаць GTK+ опцыі

en: Show _Hidden Files
be: Паказваць с_хаваныя файлы

en: Show _Private Resources
be: Паказваць _асабістыя рэсурсы

en: Show _Size Column
be: Паказваць _слупок памераў

en: Show other applications
be: Паказаць іншыя праграмы

en: Si_ze:
be: Па_мер:

en: Simple
be: Просты

en: Size
be: Памер

en: Size of the palette in 8 bit mode
be: Памер палітры ў 8-бітным рэжыме

en: Some of the settings in the dialog conflict
be: Некаторыя настройкі дыялогу ўзаемна супярэчаць

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1-3,7,11
be: Вызначце прынамсі адзін дыяпазон старонак,
     напрыклад, 1-3,7,11

en: Specify the time of print,
     e.g. 15:30, 2:35 pm, 14:15:20, 11:46:30 am, 4 pm
be: Вызначце час для друку,
     напрыклад, 15:30, 14:15:20, 11:46:30

en: Standard
be: Звычайна

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Status
be: Стан

[ctx: Stock label]
en: Best _Fit
be: _Як найлепш

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
be: З_лучыць

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
be: _Выразаць

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
be: Зменшыць водступ

[ctx: Stock label]
en: Error
be: Памылка

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
be: Знайсці і за_мяніць

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
be: Павялічыць водступ

[ctx: Stock label]
en: Information
be: Інфармацыя

[ctx: Stock label]
en: Landscape
be: Пейзаж

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
be: Наладка арку_шаў

[ctx: Stock label]
en: Portrait
be: Партрэт

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
be: _Перадагляд выдруку

[ctx: Stock label]
en: Question
be: Пытанне

[ctx: Stock label]
en: Reverse landscape
be: Перакулены пейзаж

[ctx: Stock label]
en: Reverse portrait
be: Перакулены партрэт

[ctx: Stock label]
en: Save _As
be: Захаваць _як

[ctx: Stock label]
en: Select _All
be: Вы_лучыць усё

[ctx: Stock label]
en: Warning
be: Перасцярога

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
be: Па_вялічыць

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
be: З_меншыць

[ctx: Stock label]
en: _About
be: _Аб праграме

[ctx: Stock label]
en: _Add
be: Д_адаць

[ctx: Stock label]
en: _Apply
be: _Ужыць

[ctx: Stock label]
en: _Ascending
be: _Прамы парадак

[ctx: Stock label]
en: _Bold
be: _Тоўсты

[ctx: Stock label]
en: _CD-ROM
be: CD-_ROM

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
be: _Скасаваць

[ctx: Stock label]
en: _Center
be: Па_сярэдзіне

[ctx: Stock label]
en: _Clear
be: А_чысціць

[ctx: Stock label]
en: _Close
be: _Закрыць

[ctx: Stock label]
en: _Color
be: _Колер

[ctx: Stock label]
en: _Convert
be: _Пераўтварыць

[ctx: Stock label]
en: _Copy
be: С_капіраваць

[ctx: Stock label]
en: _Delete
be: Сц_ерці

[ctx: Stock label]
en: _Descending
be: _Адваротны парадак

[ctx: Stock label]
en: _Discard
be: _Адкінуць

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
be: _Адлучыць

[ctx: Stock label]
en: _Edit
be: _Правіць

[ctx: Stock label]
en: _Execute
be: _Выканаць

[ctx: Stock label]
en: _File
be: _Файл

[ctx: Stock label]
en: _Fill
be: Зап_оўніць ушыркі

[ctx: Stock label]
en: _Find
be: З_найсці

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
be: _Гнуткі дыск

[ctx: Stock label]
en: _Font
be: _Шрыфт

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
be: На ўвесь _экран

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
be: Цвёрды д_ыск

[ctx: Stock label]
en: _Help
be: Дапам_ога

[ctx: Stock label]
en: _Home
be: Дад_ому

[ctx: Stock label]
en: _Index
be: Інд_экс

[ctx: Stock label]
en: _Information
be: І_нфармацыя

[ctx: Stock label]
en: _Italic
be: _Курсіў

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
be: Пера_йсці

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
be: _Выйсці з рэжыму на ўвесь экран

[ctx: Stock label]
en: _Left
be: _Леваруч

[ctx: Stock label]
en: _Network
be: Сет_ка

[ctx: Stock label]
en: _New
be: _Новы

[ctx: Stock label]
en: _No
be: _Не

[ctx: Stock label]
en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

[ctx: Stock label]
en: _OK
be: До_бра

[ctx: Stock label]
en: _Open
be: _Адкрыць

[ctx: Stock label]
en: _Paste
be: _Уставіць

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
be: _Настройкі

[ctx: Stock label]
en: _Print
be: _Надрукаваць

[ctx: Stock label]
en: _Properties
be: _Уласцівасці

[ctx: Stock label]
en: _Quit
be: _Выйсці

[ctx: Stock label]
en: _Redo
be: _Паўтарыць

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
be: _Абнавіць

[ctx: Stock label]
en: _Remove
be: _Выдаліць

[ctx: Stock label]
en: _Revert
be: _Адрабіць

[ctx: Stock label]
en: _Right
be: _Праваруч

[ctx: Stock label]
en: _Save
be: За_хаваць

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
be: _Арфаграфія

[ctx: Stock label]
en: _Stop
be: _Спыніць

[ctx: Stock label]
en: _Strikethrough
be: За_крэсліць

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
be: _Вярнуць выдаленае

[ctx: Stock label]
en: _Underline
be: Падкр_эсліць

[ctx: Stock label]
en: _Undo
be: _Адрабіць

[ctx: Stock label]
en: _Yes
be: _Так

[ctx: Stock label, media]
en: P_ause
be: Прыпыніц_ь

[ctx: Stock label, media]
en: Pre_vious
be: Да папяр_эдняга

[ctx: Stock label, media]
en: R_ewind
be: _Назад

[ctx: Stock label, media]
en: _Forward
be: Н_аперад

[ctx: Stock label, media]
en: _Next
be: Да нас_тупнага

[ctx: Stock label, media]
en: _Play
be: _Зайграць

[ctx: Stock label, media]
en: _Record
be: За_пісаць

[ctx: Stock label, media]
en: _Stop
be: Сп_ыніць

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Back
be: _Назад

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Bottom
be: У_ніз

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Down
be: _Ніжэй

[ctx: Stock label, navigation]
en: _First
be: Да _першага

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Forward
be: Н_аперад

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Last
be: Да _апошняга

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Top
be: У_верх

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Up
be: _Вышэй

en: Switches between on and off states
be: Уключэнне і выключэнне тумблера

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
be: Сістэмная палітыка забараняе змены.
    Звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара.

en: T_wo-sided:
be: Д_вухбаковы:

en: Tag "%s" already defined
be: Тэг "%s" ужо вызначаны

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
be: Тэга "%s" няма ў буферы, але нельга ствараць тэгі.

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
be: Тэг "%s" мае хібную ўласцівасць "%s"

en: Tag "%s" has not been defined.
be: Тэг "%s" не быў вызначаны.

en: Terminal Pager
be: Тэрмінальны пэйджар

en: Thai-Lao
be: Тайска-лаоскае пісьмо

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
be: Для элемента <%2$s> атрыбут "%1$s" быў знойдзены двойчы

en: The color you've chosen.
be: Выбраны колер.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
be: Выбраны колер. Каб захаваць яго на будучыню, трэба перацягнуць яго на палітру.

en: The cover is open on printer '%s'.
be: Накрыўка прынтара "%s" адкрытая.

en: The door is open on printer '%s'.
be: Дзверцы прынтара "%s" адкрытыя.

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
be: Такі файл ужо існуе ў "%s". Яго замена перапіша змесціва файла новым.

en: The folder contents could not be displayed
be: Не ўдалося паказаць змесціва гэтай папкі

en: The folder could not be created
be: Не ўдалося стварыць папку

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
be: Не ўдалося стварыць папку, бо файл з такой назвай ужо існуе. Паспрабуйце змяніць назву новай папкі або наяўнага файла.

en: The generated cache was invalid.
be: Утвораны кэш быў хібным.

en: The license of the program
be: Ліцэнзія праграмы

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
be: Відаць, не ўдалося стварыць часовы файл.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
be: Папярэдні выбраны колер, дзеля параўнання з новым колерам.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
be: Абраны раней колер для параўнання з колерам, абраным цяпер. Можна перацягнуць гэты колер у палітру ці зрабіць яго бягучым, перацягнуўшы яго на суседні колер.

en: The program was not able to create a connection to the indexer daemon.  Please make sure it is running.
be: Праграма не здолела злучыцца з службай індэксавання. Спраўдзьце, што яна працуе.

en: There is a problem on printer '%s'.
be: З прынтарам "%s" ёсць пэўныя праблемы.

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY;
    for details, visit <a href="%s">%s</a>
be: Аўтары гэтай праграмы не даюць ніякіх гарантый;
    падрабязней глядзіце <a href="%s">%s</a>

en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
be: Тыгрынья-эрытрэйскае пісьмо (EZ+)

en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
be: Тыгрынья-эфіопскае пісьмо (EZ+)

en: Time of print
be: Час друку

en: Top Command
be: Загад "top"

en: Top Secret
be: Надзвычай сакрэтна

en: Top to bottom
be: Зверху ўніз

en: Top to bottom, left to right
be: Зверху ўніз, злева ўправа

en: Top to bottom, right to left
be: Зверху ўніз, справа ўлева

en: Translated by
be: Пераклад

en: Transparency of the color.
be: Празрыстасць колеру.

en: Try "%s --help" for more information.
be: Ужыйце "%s --help", каб атрымаць больш інфармацыі аб праграме.

en: Turn off verbose output
be: Выключыць падрабязны вывад

en: Turns volume down or up
be: Змяняе гучнасць

en: Two Sided
be: З двух бакоў

en: Type a file name
be: Упішыце назву файла

en: Type name of new folder
be: Упішыце назву новай папкі

en: Unable to end process
be: Не ўдалося скончыць працэс

en: Unable to find an item with URI '%s'
be: Не ўдалося адшукаць элемент меню для URI-адрасу "%s"

en: Unavailable
be: Невядома

en: Unclassified
be: Няўтоена

en: Unexpected character data on line %d char %d
be: Напатканыя нечаканыя знакавыя даныя ў радку %d, знак %d

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
be: Напатканы нечаканы тэг "%s" у радку %d, знак %d

en: Unhandled tag: '%s'
be: Неапрацаваны тэг: "%s"

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown Application (PID %d)
be: Невядомая праграма (PID %d)

en: Unknown error when trying to deserialize %s
be: Невядомая памылка падчас спробы серыялізацыі "%s"

en: Unknown item
be: Невядомы элемент

en: Unlock
be: Разблакіраваць

en: Unspecified error
be: Нявызначаная памылка

en: Unspecified profile
be: Профіль без назвы

en: Untitled filter
be: Фільтр без назвы

en: Up Path
be: Вышэй

en: Urgent
be: Тэрмінова

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Validate existing icon cache
be: Спраўдзіць наяўны кэш значкоў

en: Vietnamese (VIQR)
be: В'етнамскае пісьмо (VIQR)

en: Volume
be: Гучнасць

en: Volume Down
be: Зменшыць гучнасць

en: Volume Up
be: Павялічыць гучнасць

en: X Input Method
be: Увод X-сістэмы

en: X display to use
be: Дысплей X-сістэмы

en: Yesterday at %H:%M
be: Учора, %H:%M

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
be: У гэтую графу вы можаце ўвесці як шаснаццатковае значэнне HTML-колеру, так і простую яго назву (напр., "orange" для аранжавага).

en: You may only select folders.  The item that you selected is not a folder; try using a different item.
be: Можна выбіраць толькі папкі. Паспрабуйце выбраць іншы элемент.

en: You need to choose a valid filename.
be: Трэба выбраць прыдатную назву для файла.

en: Z Shell
be: Абалонка zsh

en: ZWJ Zero width _joiner
be: ZWJ: злу_чальнік нулявой даўжыні

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
be: ZWNJ: н_езлучальнік нулявой даўжыні

en: ZWS _Zero width space
be: ZWS: пр_абел нулявой даўжыні

en: _Add to Bookmarks
be: Д_адаць да закладак

en: _After:
be: П_асля:

en: _All Pages
be: _Усе старонкі

en: _Anonymous
be: _Ананімна

en: _Billing info:
be: _Білінг:

en: _Blue:
be: _Сіні:

en: _Bottom:
be: У_нізе:

en: _Clear List
be: _Ачысціць спіс

en: _Copy file's location
be: _Скапіраваць размяшчэнне файла

en: _Customize
be: _Падагнаць

en: _Domain
be: _Дамен

en: _End Process
be: _Скончыць працэс

en: _Family:
be: _Гарнітура:

en: _Find applications online
be: _Знайсці праграмы ў сеціве

en: _Finish
be: _Скончыць

en: _Format for:
be: _Фарматаваць для:

en: _Green:
be: _Зялёны:

en: _Height:
be: _Даўжыня:

en: _Hue:
be: _Тон:

en: _Insert Unicode Control Character
be: _Уставіць кіроўны знак Унікоду

en: _Left:
be: З_лева:

en: _License
be: _Ліцэнзія

en: _Location:
be: _Мясціна:

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Now
be: _Зараз

en: _Only print:
be: Дру_каваць толькі:

en: _Open Link
be: _Адкрыць спасылку

en: _Orientation:
be: _Арыентацыя:

en: _Output format
be: _Фармат выдруку

en: _Palette:
be: П_алітра:

en: _Paper size:
be: _Памер аркуша:

en: _Password
be: _Пароль

en: _Places
be: _Мясціны

en: _Preview:
be: _Перадагляд:

en: _Red:
be: _Чырвоны:

en: _Remove From List
be: _Выдаліць са спіса

en: _Replace
be: _Замяніць

en: _Reverse
be: _Перакуліць парадак

en: _Right:
be: С_права:

en: _Save color here
be: _Захаваць колер

en: _Select
be: _Выбраць

en: _Style:
be: _Стыль:

en: _Top:
be: У_версе:

en: _Username
be: І_мя карыстальніка

en: _Value:
be: _Значэнне:

en: _Visit this file
be: _Наведаць гэты файл

en: _Width:
be: _Шырыня:

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
be: абвгдеёжзійклмноп АБВГДЕЁЖЗІЙКЛМНОП

en: calendar:week_start:0
be: calendar:week_start:1

en: inch
be: цаляў

[ctx: input method menu]
en: None
be: Ніякі

[ctx: input method menu]
en: System
be: Сістэмны

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
be: Сістэмны (%s)

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
be: Адваротны скос

[ctx: keyboard label]
en: Down
be: Уніз

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
be: KP_Уніз

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
be: KP_Улева

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
be: KP_Управа

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
be: KP_Прабел

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
be: KP_Уверх

[ctx: keyboard label]
en: Left
be: Улева

[ctx: keyboard label]
en: Right
be: Управа

[ctx: keyboard label]
en: Space
be: Прабел

[ctx: keyboard label]
en: Up
be: Уверх

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioLowerVolume
be: AudioLowerVolume

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioMedia
be: AudioMedia

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioMute
be: AudioMute

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioNext
be: AudioNext

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioPause
be: AudioPause

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioPlay
be: AudioPlay

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioPrev
be: AudioPrev

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioRaiseVolume
be: AudioRaiseVolume

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioRecord
be: AudioRecord

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioRewind
be: AudioRewind

[ctx: keyboard label]
en: XF86AudioStop
be: AudioStop

[ctx: keyboard label]
en: XF86Back
be: Back

[ctx: keyboard label]
en: XF86Battery
be: Battery

[ctx: keyboard label]
en: XF86Display
be: Display

[ctx: keyboard label]
en: XF86Forward
be: Forward

[ctx: keyboard label]
en: XF86Hibernate
be: Hibernate

[ctx: keyboard label]
en: XF86Launch1
be: Launch1

[ctx: keyboard label]
en: XF86MonBrightnessDown
be: MonBrightnessDown

[ctx: keyboard label]
en: XF86MonBrightnessUp
be: MonBrightnessUp

[ctx: keyboard label]
en: XF86ScreenSaver
be: ScreenSaver

[ctx: keyboard label]
en: XF86Sleep
be: Sleep

[ctx: keyboard label]
en: XF86Suspend
be: Suspend

[ctx: keyboard label]
en: XF86TouchpadToggle
be: TouchpadToggle

[ctx: keyboard label]
en: XF86WLAN
be: WLAN

[ctx: keyboard label]
en: XF86WakeUp
be: WakeUp

[ctx: keyboard label]
en: XF86WebCam
be: WebCam

[ctx: light switch widget]
en: Switch
be: Тумблер

en: mm
be: мм

en: output
be: выдрук

en: paused
be: прыпынена

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
be: Стрымана праблемай

[ctx: print operation status]
en: Finished
be: Скончана

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
be: Скончана памылкай

[ctx: print operation status]
en: Generating data
be: Генераванне даных

[ctx: print operation status]
en: Initial state
be: Пачатковы стан

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
be: Падрыхтоўка да друку

[ctx: print operation status]
en: Printing
be: Друк

[ctx: print operation status]
en: Sending data
be: Пасыланне даных

[ctx: print operation status]
en: Waiting
be: Чаканне

en: printer offline
be: прынтар па-за сеткай

en: processing job
be: апрацоўка задання

en: ready to print
be: гатова да друку

[ctx: switch]
en: OFF
be: ○

[ctx: switch]
en: ON
be: ❙

en: test-output.%s
be: тэставы-выдрук.%s

en: text may not appear inside <%s>
be: тэкст не можа быць унутры <%s>

[ctx: throbbing progress animation widget]
en: Spinner
be: Круцёлка

en: unknown
be: невядома
